4 бізнес-конференція
“SEEmeet 2019”

Шановні друзі,

EEN пропонує Вам взяти участь у 4-ї бізнес-конференції з B2B-зустрічами SEEmeet 2019.

Фокус події: енергоефективність, цифровізація, переробна промисловість, електропромисловість, меблева промисловість, агропродовольча, туристична та інші послуги

Подія має на меті започаткувати бізнес та технологічну співпрацю, пропонуючи попередньо домовлені 25-хвилинні зустрічі. Основою для зустрічей є Інтернет-каталог, що містить усі профілі компетентності кожного учасника. Захід буде організований у формі заздалегідь запланованих зустрічей B2B у поєднанні з конференцією, присвяченою енергетичній ефективності в Європі.

За два дні учасники отримують можливість провести до 15 індивідуальних зустрічей з потенційними діловими партнерами, представити себе та встановити контакти або розпочати майбутній проект.

Організатори та їх партнери залучать широкий спектр компаній як за сферою діяльності, так і за країною походження.

Захід відбудеться в Мариборі, Словенія 16 та 17 жовтня 2019 року.

Перегляньте більше інформації та зареєструйтесь на сайті www.seemeet.si

Запрошуємо взяти участь у SEE MEET 2019 та обрати компанії, які найкраще відповідають вашим потребам та інтересам.

Деталі Ви можете дізнатись звернувшись до #EEN_Ukraine_Consortium за тел. (099) 446 09 06 або написавши нам листа на ел.пошту nataly.shved@innov-tec.com.ua


Харків – місто стартапів

02.09.2019

Технологічний бізнес-інкубатор «Харківські технології» за підтримки Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради почав реалізацію проекту «Харків – місто стартапів». У рамках проекту експерти та консультанти допоможуть авторам інноваційних пропозицій відшліфувати свої проекти, перетворити їх на інвестиційно привабливі презентації та представити їх потенціальним інвесторам і партнерам на Міжнародному Інноваційному Форумі восени цього року.

https://www.kt.kharkov.ua/ua/news/kharkiv-startup-2019-ua/

МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ ОФІС ТРАНСФЕРУ ЗНАНЬ І ТЕХНОЛОГІЙ ПЛАНУЄ ПРОВЕСТИ МІЖНАРОДНИЙ ЗАХІД

Розпочав свою роботу Міжрегіональний офіс трансферу знань і технологій на базі УкрІНТЕІ в рамках проекту «Розвиток міжрегіональної мережі трансферу технологій». Проект реалізується за рахунок коштів, отриманих від Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики та регіональної політики України.
Міжрегіональний офіс трансферу знань і технологій за підтримки Міністерства освіти та науки України організовує проведення Міжнародного заходу «Технології, інновації та бізнес», метою якого є сприяння встановленню прямих ділових зв’язків із зацікавленими європейськими партнерами та створення умов для впровадження сучасних науково-технічних розробок та інновацій в реальний сектор економіки та міжнародне бізнес середовище.
Захід планується провести у вересні – жовтні ц.р. (дата та місце проведення будуть надані згодом). Для участі в заході планується запросити провідних українських вчених та винахідників, розробників стартапів, представників вітчизняного та зарубіжного бізнесу, венчурні та фінансові компанії.
У Програмі заходу:
• стратегічна сесія по формуванню дієвих моделей співробітництва з зарубіжними партнерами у сфері впровадження інновацій;
• експертні дискусії з питань перспектив розвитку ключових сфер сучасної науки, захисту прав інтелектуальної власності, менеджменту інноваційної діяльності тощо;
• майстер-класи з практичної підготовки наукових розробок для виведення на комерційний ринок;
• презентації найбільш перспективних науково-технічних розробок та біржа контактів.

З метою підготовки заходу пропонуємо Вам надати найбільш перспективні, завершені наукові розробки, що мають потенціал для їх впровадження в реальний бізнес. Планується провести експертизу, відбір проектів та їх презентаційну підготовку для участі в заході.
Інформацію необхідно надіслати в електронному виді на електронну адресу vbessar@ukr.net, firsova@ukrintei.ua до 8.08.2019 р.
Контактний телефон: (044) 521-00-85, (044) 521-09-23, (067) 804-38-82.

МОН ПРОПОНУЄ ДО ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТ ПОСТАНОВИ КАБМІНУ «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ МІНІМАЛЬНИХ СТАВОК ВИНАГОРОДИ АВТОРАМ ТЕХНОЛОГІЙ І ОСОБАМ, ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬ ЇХ ТРАНСФЕР»

Опубліковано 22 липня 2019 року о 18:06

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження мінімальних ставок винагороди авторам технологій і особам, які здійснюють їх трансфер». Проєкт акта розроблено відповідно до статті 22 Закону України «Про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій» з метою стимулювання діяльності у сфері трансферу технологій шляхом підвищення мінімальної ставки винагороди авторам технологій та особам, які здійснюють їх трансфер, що сприятиме зростанню мотивації зазначених осіб до здійснення науково-технічної діяльності, створення нових технологій та забезпечення їх трансферу (передачі) в реальний сектор економіки.Зауваження та пропозиції до проєкту акта приймаються в письмовому вигляді та електронною поштою до 23.08.2019 р. за адресами:
Міністерство освіти і науки України, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135; e-mail: prudka@mon.gov.ua, Прудка Ольга Володимирівна; тел.: (044) 287-82-07;
Державна регуляторна служба України, вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011; е-mail: inform@dkrp.gov.ua.


Круглий стіл “Розвиток інноваційних екосистем: роль та значення інтеграційних платформ”,
який відбудеться 24 липня 2019 р., 
м. Київ

Агенція Європейських Інновацій запрошує Вас  до участі у круглому столі “Розвиток інноваційних екосистем: роль та значення інтеграційних платформ” за участю бізнесу, влади, науки та громадського сектору, який відбудеться у Києві,
24 липня 2019 р. з 10.00 до 13.00.

Перший інформаційний лист можна завантажити за посиланням https://cutt.ly/dYR4Yz

Best regards Ivan Kulchytskyy
http://ua.linkedin.com/in/ivankulchytskyy
President of AEI
http://www.aei.org.ua/http://www.facebook.com/InnoEU.UA
EC H2020 ICT NCP   in Ukraine
http://lp.edu.ua/ncpict
tel +38 (050) 9292396 
email: kul.ivan@gmail.com

Srсу, влади, науки та громадського сектору

МОН ПРОПОНУЄ ДО ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЄКТ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ ЩОДО СТИМУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ ТРАНСФЕРУ ТЕХНОЛОГІЙ»

Опубліковано 17 липня 2019 року о 17:26 Facebook

Проєкт акта розроблено Міністерством освіти і науки України на виконання пункту 64 Плану пріоритетних дій Уряду на 2019 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 р. № 1106-р.

Проєктом акта передбачається забезпечити доступ до іноземних джерел та баз даних, надати можливість здійснювати закордонного патентування за кошти державного бюджету, створити механізм погодження передачі та реєстрації технологій, створених або придбаних за бюджетні кошти, які передаються іноземним юридичним особам, визначити особливості закупівлі  технологій за бюджетні кошти, надати субсидії проєктам із створення вітчизняними промисловими підприємствами спільно з науковими установами або закладами вищої освіти високотехнологічних виробництв.

Основною метою державного регулювання є створення умов для комерціалізації результатів наукових досліджень, науково-технічних (експериментальних розробок), трансферу технологій.

Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються в письмовому вигляді та електронною поштою до 17.08.2019 р. за адресами:

Міністерство освіти і науки України, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135;

e-mail: zenova@mon.gov.ua, Зенова Марина Володимирівна;

тел.: (044)287-82-16;

Державна регуляторна служба України, вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011;

е-mail: inform@dkrp.gov.ua.


VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Економіка підприємства: сучасні проблеми теорії та практики»,
яка відбудеться
13-14 вересня 2019 р. , м. Одеса

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Економіка підприємства: сучасні проблеми теорії та практики», яка відбудеться 13-14 вересня 2019 р. на базі Оздоровчого комплексу ПАТ «Одескабель» за адресою: м. Одеса, вул. Миколаївська дорога, 144 (район Лузанівка, проїзд від ЖД вокзалу маршруткою № 190). До початку роботи конференції будуть опубліковані тези доповідей у формі збірника.

Тематичні напрямки конференції:
1.  Проблеми підвищення якості продукції та конкурент спроможності підприємства.
2.  Інноваційно-інвестиційні аспекти розвитку підприємства в сучасних умовах.
3.  Стратегія розвитку підприємства.
4. Планування та контроль на підприємстві в сучасних умовах.
5.  Сучасні технології управління на підприємстві.
6.  Математико-статистичні методи і моделі в управлінні підприємством.
7. Економічні проблеми енергетичного забезпечення  підприємств, в тому числі, за рахунок відновлювано енергетики.
8. Економічні проблеми зовнішнього оточення підприємства.
До участі запрошуються наукові працівники, аспіранти, докторанти, викладачі закладів вищої освіти, фахівці-практики в галузі економіки підприємства та підприємництва. Участь студентів у роботі конференції передбачається дистанційною лише за умови співавторства з їх науковими керівниками.

Для довідок:
Секретар оргкомітету, доктор екон. наук, професор кафедри економіки підприємства та організації підприємницької діяльності Семенова Валентина Григорівна
тел. (067) 731-31-05, (048) 703-11-39,
старший викладач кафедри економіки підприємства та організації підприємницької діяльності, кандидат екон. наук Пудичева Галина Олександрівна
тел.: (097) 544-20-85, (066) 329-78-11
З повагою, кафедра економіки підприємства та організації підприємницької діяльності Одеського національного економічного університету!


ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми інноваційної діяльності та трансферу технологій – від теорії до практики».
Підведення підсумків

24-26 червня 2019 р. відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми інноваційної діяльності та трансферу технологій – від теорії до практики».
У роботі конференції взяло участь як очно, так і заочно, близько 50 учасників, у т. ч. гості із Ташкента і Бухари (Республіка Узбекистан).

Привітання учасникам конференції від заступника Міністра освіти і науки України М. В. Стріхи оголосила державний експерт директорату інновацій та трансферу технологій МОН України М. В. Зенова.

З вітальним словом виступив директор УкрІНТЕІ В. В. Камишин.


На пленарному засіданні та секціях обговорювалися нагальні питання щодо реалізації проекту «Розвиток міжрегіональної мережі трансферу технологій», проблеми академічного підприємництва, створення інноваційних структур, здійснювався обмін досвідом у сфері інноваційної діяльності, трансферу знань і технологій.
Для учасників конференції був проведений майстер-клас щодо онлайн реєстрації НДДКР та дисертацій та науково-практичний семінар «Enterprise Europe Network (EEN) – дієвий інструмент для розвитку інноваційної діяльності та трансферу технологій».ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми інноваційної діяльності та трансферу технологій – від теорії до практики»
23 – 27 червня 2019 р. 

Запрошуємо вас взяти участь у роботі ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми інноваційної діяльності та трансферу технологій – від теорії до практики» 23 – 27 червня 2019 р. , яка відбудеться  у готельному комплексу «Калина», Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, смт Сергіївка, вул. Пирогова, 3.

Інформація щодо перебування німецького експерта в УкрІНТЕІ

З 4 по 22 березня 2019 року в Українському інституті науково-технічної експертизи та інформаціі за програмою SES перебував доктор Отмар Шеллер. Він був запрошений у якості короткострокового експерта з питань транферу технологій та організації науково-техничної експертизи проектів.

За час свого перебування в УкрІНТЕІ д-р Шеллер був ознайомлений зі станом справ щодо організації трансферу технологій в Україні, провів серію консультацій для працівників інституту із зазначених питань та брав участь у роботі відповідного підрозділу. Для пана Шеллера було організовано ряд зустрічей та консультацій з провідними розробниками інституту фізики напівпровідників ім. В.С. Лашкарьова, НДІ Оріон, Харківського інституту радіофізики та електроніки та повідними спеціалістами УкрІНТЕІ, яким були надані конкретні рекомендації та досягнуто домовленостей щодо подальшої співпроці.

17 -19 березня 2019 року УкрІНТЕІ організував семінар з питань трансферу технологій у м. Одеса на базі новоствореного регіонального центру (Одеський національний економічний університет), на якому основну доповідь було зроблено д-ром Шеллером з питань досвіду по трансферу технологій в Німеччині та рекомендації для української сторони. В семінарі взяли участь провідні фахівці цієї сфери з різних наукових та підприємницьких структур Одеського регіону – всього близько 50 осіб.

21березня 2019 року в УкрІНТЕІ було організовано підсумковий семінар за участі пана Шеллера для провідних фахівців інституту на якому обговорювались практичні заходи по використанню досвіду експерта в роботі інституту.

Загалом роботу експерта можна вважати корисною та перспективною в подальших робочих контактах щодо досягнутих домовленостей.

15 БЕРЕЗНЯ У МОН ПРОВЕДУТЬ КОНФЕРЕНЦІЮ ЩОДО ДОСЛІДНИЦЬКИХ Е-ІНФРАСТРУКТУР ТА НАЦІОНАЛЬНОГО РЕПОЗИТАРІЮ АКАДЕМІЧНИХ ТЕКСТІВ

Опубліковано 07 березня 2019 року о 14:59

Міністерство освіти і науки спільно з Українським інститутом науково-технічної експертизи та інформації проведуть науково-практичну конференцію “Національний репозитарій академічних текстів та цифрові сервіси відкритої науки”. Учасникам розкажуть про перспективи розвитку дослідницької е-інфраструктури в Україні, політику відкритого доступу до наукової та освітньої інформації, а також новітні цифрові сервіси.

У межах конференції спікери окремо розкриють деталі проекту Національного репозитарію академічних текстів.

Взяти участь у заході охочі можуть як слухачі або доповідачі (доповідь – 15  хв., повідомлення – до 5 хвилин).

Реєстрація – за посиланням https://bit.ly/2TkaJsL (слухачам – до 14 березня; доповідачам – до 10 березня).з

Дата:  15 березня 2019 року;

Реєстрація учасників: з 9:30

Початок: о 10:00;

Місце проведення: Київ, бульвар Т. Шевченка, 16, (велика зала, 4 поверх)

Контактна інформація за телефоном (044) 521-00-32, (096) 489-80-28 або за ел.адресою  emec@ukrintei.ua (Вікторія Ємець)

Захід проходить в межах тижня відкритого Уряду

Науково-практичний семінар «Досвід трансферу  технологій в країнах Західної Європи»

18 березня 2019 р. на базі Одеського національного економічного університету (ОНЕУ) відбудеться науково-практичний семінар «Досвід трансферу  технологій в країнах Західної Європи». Основним доповідачем є доктор наук Отмар Шоллер (Німеччина).
Співдоповідачі – співробітники УкрІНТЕІ Бесараб В.Г. та Швед Н.Ю.
Під час семінару будуть розглянуті питання щодо взаємодії університетів та інших інституцій в комерціалізації інноваційних розробок.

Запрошуються: проректори з наукової роботи, керівники відділів трансферу технологій ЗВО, керівники і представники ЗВО, фахівці з інноваційної діяльності та трансферу технологій, науковці.

Реєстрація з 9-30

Початок семінару о 10-00

Ауд. № 209, Малий актовий зал

I корпус ОНЕУ

м. Одеса, вул. Преображенська, 8

Просимо підтвердити участь у цьому заході до 15 березня за електронною адресою: rector@oneu.edu.ua

ВІЗИТ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЕКСПЕРТА ДО УКРІНТЕІ

З 5 по 21 березня 2019 р. в УкрІНТЕІ в рамках проекту «Розвиток міжрегіональної мережі трансферу технологій» відбудеться візит німецького експерта з питань трансферу технологій Sc.D. Отмара Шоллера.

Експерт має багаторічний досвід у галузі трансферу технологій та інновацій та 30-річний досвід співробітництва університету з приватним бізнесом.

Отмар Шоллер планує провести консультації та семінари щодо трансферу технологій, інноваційної діяльності тощо в Києві та Одесі.

Дати проведення семінарів буде оголошено додатково.

У КИЄВІ, ОДЕСІ ТА ХАРКОВІ ПЛАНУЮТЬ СТВОРИТИ ПІЛОТНІ ЦЕНТРИ ТРАНСФЕРУ ТЕХНОЛОГІЙ, ДЕ ВЧЕНІ ОТРИМАЮТЬ ПІДТРИМКУ СВОЇХ РОЗРОБОК, А БІЗНЕС – НОВІ ІДЕЇ

Опубліковано 19 лютого 2019 року о 14:58

МОН запускає пілотний проект зі створення центрів трансферу технологій, за допомогою яких дослідники зможуть впроваджувати в життя свої розробки, а бізнес знаходити нові ідеї. Планується, що Міжрегіональний офіс трансферу технологій буде в Києві, а регіональні мережі – в Одесі та Харкові.

Про це повідомила генеральний директор директорату інновацій та трансферу технологій МОН Дар’я Чайка сьогодні, 19 лютого 2019 року.

Вона пояснила, що однією з головних проблем розвитку інновацій в Україні є низький рівень трансферу технологій.

«Часто науковець, що має певні результати досліджень, нові розробки, не може далі їх впровадити в життя, виникає прогалина між лабораторією вченого та бізнесом, реальним сектором економіки. Так само виникає питання про ефективність використання тих коштів, які держава спрямовує на науку. Зараз ми активно працюємо над тим, щоб налагодити цей зв’язок, зробити його взаємовигідним для обох сторін. Це відбувається за кількома напрямами – актуалізація відповідного законодавства, розвиток мережі трансферу технологій, проведення комунікаційних заходів тощо», – розказала Дар’я Чайка.

Одним з таких заходів є щорічний Всеукраїнський фестиваль інновацій, що пройде 14-16 травня. У його межах, зокрема, проведуть 2 конкурси – стартапів та інноваційних проектів. Подати свій проект можуть представники закладів освіти та наукових установ, а склад журі буде сформовано з представників інноваційних структур, венчурного бізнесу, міжнародних організацій та фондів тощо. Фіналісти конкурсів отримають підтримку для реалізації своїх проектів. Дедлайн подачі заявок – до 28 лютого включно. Докладну інформацію можна переглянути тут: https://mon.gov.ua/ua/2019-rik-festival-innovacij 

«Цього року ми проведемо фестиваль вже вчетверте. І, як засвідчив досвід минулих років, для багатьох учасників – це гарна стартова площадка, щоб показати себе, знайти інвесторів, розвиватися далі. Приміром, два проекти-фіналісти минулорічного фестивалю потім перемогли в міжнародному конкурсі University Startup World Cup у Копенгагені, а стартап «FoodBIOPack» отримав грант у розмірі півмільйона гривень від фонду підтримки науки в Україні «Elephant Fund»», – відзначила гендиректор.

Вона також додала, що для глобальних змін у сфері інновацій МОН разом зі стейкхолдерами розробили відповідну Стратегію, що наразі очікує на затвердження Урядом. Під неї уже почалося обговорення змін, які потребує законодавство України. У цьому процесі МОН прагне врахувати думки якомога ширшого кола зацікавлених сторін, тому зараз директорат інновацій та трансферу технологій проводить низку фокус-груп. До них залучаються експерти як від громадськості та бізнесу, так і державної влади, наукової спільноти.

У лютому вже відбулось 3 засідання фокус-груп, де учасники висловили свої зауваження та пропозиції до законопроектів, розроблених директоратом, а саме: проекту ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання діяльності у сфері трансферу технологій», проекту ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про наукові парки».

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ ІННОВАЦІЙ – 2019

З нагоди Дня науки в Україні Міністерство освіти та науки України запрошує взяти участь у щорічному Всеукраїнському фестивалі інновацій, який відбудеться 14-16 травня 2019 року. Метою заходу є розвиток культури академічного підприємництва, популяризація розробок вітчизняних вчених та інноваторів, залучення інвесторів до фінансування впровадження новітніх проектів. У рамках заходу заплановано провести:  

круглий стіл «Розвиток академічного підприємництва в закладах вищої освіти та наукових установах України»;

конкурс стартап проектів;

конкурс інноваційних проектів;

навчальний тренінг щодо інноваційної діяльності.

Щодо круглого столу

До участі у заході запрошуються представники закладів вищої освіти, наукових установ, наукових парків, інших інноваційних структур, громадських організацій та реального сектора економіки, до сфери інтересів яких належать питання академічного підприємництва та комерціалізації інноваційної продукції. За результатами круглого столу планується опублікування тез доповідей в електронному вигляді. У разі зацікавленості, просимо до 18:00 10 квітня 2019 року заповнити гугл-форму за посиланням: https://goo.gl/efR8kB, тези доповіді прикріпити до гугл-форми або надіслати на електронну пошту: directorate.innovation@gmail.com.   Заявки та тези доповіді, надіслані пізніше зазначеної дати, розглядатись не будуть. Участь у заході безкоштовна. Витрати на відрядження покриваються за рахунок учасників. 

Контактний телефон: + 38 (044) 287 82 00, звертатись до: Оксани Двигун, ov.dvigun@gmail.com та Олени Максимової, maksimova@mon.gov.ua. 

Щодо конкурсу стартап проектів

Участь у конкурсі можуть взяти проекти, представлені закладами вищої освіти, науковими установами національних академій наук або міністерств, а також закладами професійної (професійно-технічної) освіти. Стартап проекти мають бути спрямовані на пошук бізнес-моделі, що дозволить швидко вийти на ринок та масштабувати новостворені продукти / послуги. До участі у конкурсі допускаються проекти на стадії готовності не менш як прототип. Конкурс проходитиме за двома напрямами: Hardware стартапи та Software стартапи (IT – стартапи).  Заявки на конкурс приймаються до 18:00 28 лютого 2019 року. У разі зацікавленості та для підтвердження участі у Конкурсі стартапів в рамках Всеукраїнського фестивалю інновацій – 2019, просимо заповнити гуглформу за посиланням: https://goo.gl/MU1zDc. Опис проекту надсилається додатково на електронну пошту: directorate.innovation@gmail.com (в темі листа зазначити: Конкурс стартапів _ Назва стартапу). Відбір фіналістів конкурсу триватиме до 22 березня 2019 року. Результати відбору буде оприлюднено на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України не пізніше 25 березня 2019 року.  Окрім цього, до 30 квітня 2019 року для фіналістів буде проведено додатковий тренінг щодо підготовки презентацій проектів українською та англійською мовами у фіналі конкурсу, який відбудеться у травні 2019 року.  Участь у заході безкоштовна. Витрати на відрядження покриваються за рахунок учасників.

Контактний телефон: + 38 (044) 287 82 17, звертатись до: Олени Харіної,  kharina@mon.gov.ua  та Юлії Лихачової, yulia.lykhachova@mon.gov.ua. 

Щодо конкурсу інноваційних проектів

Участь у конкурсі можуть взяти проекти, які представлені закладами вищої освіти, науковими установами національних академій наук або міністерств, а також закладами професійної (професійно-технічної) освіти та спрямовані на створення й реалізацію інноваційного продукту. Інноваційний проект має містити у собі такі структурні елементи: визначені цілі та задачі; комплекс конкретних досліджень і розробок; економічне, ресурсне та організаційне обґрунтування. До участі у конкурсі допускаються проекти на стадії готовності не менш як дослідний зразок. Заявки на конкурс приймаються до 18:00  28 лютого 2019 року.  У разі зацікавленості та для підтвердження участі у Конкурсі інноваційних проектів в рамках Всеукраїнського фестивалю інновацій – 2019, просимо заповнити гугл-форму за посиланням: https://goo.gl/Qr6Wg8.  Відбір фіналістів конкурсу триватиме до 22 березня 2019 року. Результати відбору будуть оприлюднені на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України не пізніше 25 березня 2019 року. Фіналістам потрібно буде підготувати презентації проектів. Участь у заході безкоштовна. Витрати на відрядження покриваються за рахунок учасників. 

Контактний телефон: + 38 (044) 287 82 17 або +38 (044) 287 82 16, звертатись до: Андрія Петровського, petrovskyy@mon.gov.ua та Миколи Вольвача, volvach@mon.gov.ua.     

Склад журі конкурсів буде сформовано з представників інноваційних структур, венчурного бізнесу, міжнародних організацій та фондів тощо. Партнерами заходу виступають Європейська мережа підприємництва, провідні міжнародні та вітчизняні компанії. Фіналісти конкурсів будуть відзначені та отримають підтримку для реалізації проектів від партнерів Всеукраїнського фестивалю інновацій. 

Щодо навчального тренінгу з інноваційної діяльності

У разі зацікавленості та для підтвердження участі у навчальних тренінгах, спрямованих на розвиток навичок в сфері інноваційної діяльності, в рамках Всеукраїнського фестивалю інновацій – 2019, просимо заповнити гугл-форму за посиланням:  https://goo.gl/XMFLW1. Тема та спікери тренінгу уточнюються та будуть оголошені пізніше.  

Запрошуємо до участі у Всеукраїнському фестивалі інновацій та просимо академії наук поширити інформацію про фестиваль й умови участі серед потенційних учасників заходу.  

ДНІПРО, ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ТА ВІННИЦЯ ДОЛУЧАСТЬСЯ ДО ФОРМУВАННЯЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНДУСТРІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Агентство розвитку Дніпра

4 лютого 2019 р. 12:02 · 
Україна отримала унікальну можливість приєднатися до процесів формування європейської промислової політики в рамках “Європейських індустріальних днів”.

7, 20 та 22 лютого у Дніпрі, Хмельницькому та Вінниці відбудуться круглі столи за участі представників бізнесу, органів державної влади та місцевого самоврядування та експертного середовища. Під час заходів учасники обговорять шляхи поступового входження вітчизняних підприємств до європейської екосистеми формування індустріальної політики. Це нагода для України продемонструвати свій потенціал, встановити контакти з європейськими стейкхолдерами та залучити додаткові ресурси для розвитку. Слідкувати за подіями можна на інтернет-сторінці www.euindustryday.in.ua.

“Європейські індустріальні дні” – це комунікативна платформа для вироблення спільної індустріальної політики Європейського Союзу. Кожного року відбувається верифікація, моніторинг та оцінка виконання Стратегії індустріального розвитку, схваленої Єврокомісією у 2017 році. Завдяки зворотному зв’язку від представників європейських ділових та наукових кіл Стратегію адаптують до сучасних викликів. Україна бере участь у платформі вже вдруге.

Більше інформації про Європейські індустріальні дні можна отримати на сторінці Європейської комісії https://ec.europa.eu/…/business-an…/eu-industry-days-2019_en

Основними організаторами та партнерами виступають Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та Команда підтримки реформ при Міністерстві, Офіс реформ Кабінету Міністрів УкраїниРада підприємців при КМУТоргово-промислова палата України / Ukrainian CCIАгентство розвитку ДніпраХмельницька Торгово-промислова Палата та Вінницька торгово-промислова палата. Заходи проходитимуть за підтримки Проекту «Консультування підприємств щодо енергоефективності» / Energy Efficiency Projects – Проекти з енергоефективності, що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, за дорученням уряду Німеччини.

ТРЕНІНГИ З ТРАНСФЕРУ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ПІДТРИМКА У ВПРОВАДЖЕННІ ДОСЛІДЖЕНЬ – МОН ІНІЦІЮЄ РОЗШИРЕННЯ СПІВПРАЦІ З НІМЕЦЬКИМИ ПАРТНЕРАМИ У СФЕРІ ІННОВАЦІЙ

Опубліковано 01 лютого 2019 року о 16:30

Україна та Німеччина планують активізувати співпрацю в сфері інновацій. Про це сторони домовилися під час 12-го засідання українсько-німецької Робочої групи з науково-технологічного співробітництва, що відбулася 31 січня 2018 року.

«Німеччина надає Україні відчутну підтримку в науково-технологічній сфері. Тож ми зацікавлені, щоб межі нашої взаємодії розширювалися, насамперед у сфері інновацій», – зазначила під зустрічі генеральний директор директорату інновацій та трансферу технологій МОН України Дар’я Чайка.

Серед напрямів можливої співпраці – менторська підтримка українським науковцям, яка допоможе підвищити їхню спроможність до впровадження досліджень. Вона стосуватиметься менеджменту інноваційної діяльності, розвитку інфраструктури, оцінки рівня наявних розробок тощо.

Представники МОН також запропонували залучити німецьких експертів до розробки методичних рекомендацій для українських вишів. У них йтиметься про комерціалізацію наукових розробок, створення інноваційних структур, залучення приватного капіталу до венчурного інвестування, а також визначення пріоритетних напрямів інноваційної діяльності.

Окремо сторони домовилися розглянути можливість участі фахівців з Німеччини як спікерів на семінарах та тренінгах з питань інновацій та трансферу технологій, які ініціюватиме МОН.

«Українські розробники зможуть перейняти досвід німецьких колег у створенні на базі вишів та наукових установ технологічних бізнес-інкубаторів та центрів трансферу технологій. Не менш важливим буде й досвід з фінансової грамотності та охорони інтелектуальної власності», – зауважила Дар’я Чайка.

Вона підкреслила, що сьогодні Україна та Німеччина уже мають успішний досвід реалізації спільних проектів в сфері інновацій. Одним із них є структурний проект, що впроваджувався у 2017-2018 роках. Його учасники запропонували ті зміни, які потрібні для реформування структури та системи трансферу технологій в університетах. Важливий досвід співпраці українські та німецькі винахідники також мають в межах програми «EUREKA» – провідної відкритої платформи для міжнародного співробітництва в сфері інновацій.


УКРАЇНА ПЛАНУЄ СТАТИ АСОЦІЙОВАНИМ УЧАСНИКОМ «HORIZON EUROPE»

Міністерство освіти і науки України

30 января в 17:21 ·

Україна має амбіції 2021-го стати асоційованим членом «Horizon Europe», до кінця року ми подамо заявку, – заступник Міністра Максим Стріха

Україна планує стати асоційованим учасником нової рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Horizon Europe», що стартує 2021-го. Відповідна заявка буде подана МОН України до кінця цього року. Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха сьогодні, 30 січня 2019 року, під час фінальної конференції проекту RI-LINKS2UA

Докладніше: https://bit.ly/2RrFtm

НОВИНИ EEN

Enterpise Europe Network Ukraine

Enterprise Europe Network Ukraine

30 января в 14:00 · 

Австрійський стартап, що займається розробкою та проектуванням одягу шукає виробників для своєї інноваційної колекції верхнього одягу. Компанія створює зимний та вуличний одяг, що поєднує спортивну функціональність зі стилем вуличної моди.
Дизайнерська компанія шукає виробника тканин і одягу, щоб створити свою колекцію за Угодою про виробництво. Австрійський стартап був заснований у 2017 році і працює у сфері розробки творчого та функціонального верхнього одягу. Компанія прагне розробляти та виробляти інноваційні та функціональні продукти для підтримки фрістайлерів, сноубордистів, скейтбордистів, а також серферів для їх активної діяльності. Колекція включає в себе, але не обмежується повними гірськолижними костюмами та вуличним одягом.
Компанія шукає партнерів у виробництві тканин і одягу для виготовлення своєї колекції. Стартап потребує послуг та підтримки в наступних областях: 
-постачання тканин та додаткові послуги (наприклад, робота з блискавками, ґудзиками/кнопками та ін.),
– створення прототипу, виробництво зразків продуктів, а також масове виробництво (від 100 до 400 одиниць одного дизайну).

Переваги співпраці з компанією:
– Інноваційний та функціональний дизайн (згідно зібраних відгуків клієнтів);
– добре структурована і організована компанія;
– забезпечення повного дизайнерського технічного пакету разом з замірами та інформацією про тканини і матеріали;
– забезпечення зразками / розкроями для, наприклад, зимових/лижних костюмів;
– стійке зростання компанії: прихильність до екологічної та соціальної відповідальності;
– благодійність: залучення коштів для місцевих проектів ЕКО та пожертвування одягу та іграшок дитячим закладам;
– мотивована команда.
#ПошукпартнерівзEEN
Деталі Ви можете дізнатись звернувшись до #EEN_Ukraine_Consortium за тел. (044) 525 98 41 або написавши нам листа на ел.пошту een.network.ukraine@gmail.com

Enactus Ukraine оголошує конкурс інноваційних ідей Zerno Challenge

Серед категорій: Food Tech, Ag Tech, ефективність використання ресурсів, скорочення викидів CO2 та ін.
До 21 лютого кожна команда студентів ВНЗ України може подати свою ідею, яка вирішує одну із заявлених проблем у агросекторі. Переможці отримають грошові призи. Для подачі на конкурс необхідно заповнити заявку англійською мовою, яка включає блоки: команда, проблема, ідея, бізнес-план, посилання на візуальний супровід та інші.
Конкурс ініційовано спільно з EFSE Entrepreneurship Academy та GGF Green Academy.
Основні етапи: 
– Подача заявок (онлайн) з 21.01 по 21.02
– Відбір (онлайн)
– Менторство (онлайн та офлайн)
– Національні змагання: 5 липня, Київ (Україна)
– Міжнародні змагання: кінець липня, Франкфурт (Німеччина)
Детальніше про конкурс і критерії:

https://enactus.org.ua/zernochallenge/?fbclid=IwAR2kx6kahs_k6Oi7nuPwvVFS_wFxV-lpzR4Un3PHuHyWIOoW1LWeo2DZxWs

Польский фонд запустил программу с грантами на 50 000 евро: украинские стартапы — в приоритете

https://www.segodnya.ua/economics/business/polskiy-fond-zapustil-programmu-s-grantami-na-50-000-evro-ukrainskie-startapy-v-prioritete-1192576.html

1 листопада 2018 р. УкрІНТЕІ спільно з Київською торгово-промисловою палатою (КТПП)  було проведено Бізнес-контакт біржу для наукових та науково-дослідних установ України.

Місце проведення: вул. Б. Хмельницького 55, у приміщенні КТПП.

Головна мета заходу – це можливість налагодження прямих економічних зв’язків між реальним сектором економіки та науковими установами, сприяння впровадженню інновацій та трансферу технологій.

На заході було представлено 14 найбільш перспективних розробок наукових та науково-дослідних установ, а саме Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України, НТУ України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України, Державного підприємства “Науково-дослідний інститут “Оріон”, Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України, Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.

На біржі були присутні представники посольств Болгарії, Іспанії, КНР, Румунії, Узбекистану, Норвегії, Словаччини та В’єтнаму, а також представники іноземних компаній ОАЕ, Німеччини, торгових плат Великобританії та Канади. Були присутні керівники та співробітники Державної інноваційної фінансово-кредитної установи, АТ «Ощадбанк», Стратегічної групи радників з підтримки реформ (САГСУР) Національної Ради Реформ, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства оборони України, Центрального НДІ озброєння та військової техніки ЗСУ, Науково-дослідного інституту випробування озброєння і військової техніки (м. Чернігів), Державного науково-дослідного інституту авіації тощо.

З вітальним словом виступили Президент Київської ТПП Миколи Засульский, Президент Міжнародного Трейд-клубу, радник Посольства КНР Лю Цзюнь, Голова Правління Німецько-Українського фонду Валерій Майборода, заступник директора Департаменту промислової власності та розвитку підприємництва КМДА Баган Анатолій Олександрович. З докладом виступив директор УкрІНТЕІ Володимир Камишин.

Протягом дня було  проведено прямі бізнес-переговори для учасників біржі та можливе відвідування зацікавленими учасниками відповідних наукових установ та організацій. Запропонований формат – це можливість найбільш ефективного пошуку спільних бізнес-інтересів та їх реалізації.

Подібні заходи УкрІНТЕІ планує проводити на постійній основі не тільки в Києві, а й в інших регіонах.