Президент Володимир Зеленський вручив премії молодим українським вченим

Президент зауважив також, що науковій бібліотеці Вернадського потрібний ремонт.

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з лауреатами премії глави держави для молодих вчених 2019 року. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Зустріч відбулася в Національній бібліотеці України імені Вернадського в Києві. Володимир Зеленський ознайомився з роботами лауреатів премії. Також глава держави оглянув експозицію Фонду президентів України і вручив лауреатам премії свідоцтва та нагрудні знаки.

Я радий сьогодні відзначити українських вчених державними преміями в галузі науки і техніки. Я неодноразово говорив і буду повторювати: найцінніше, що є в Україні, – це наші люди. Їх розум, таланти, креативність і працьовитість. І це доводять наші вчені, – підкреслив Зеленський на церемонії вручення президентських премій.

Глава держави зазначив, що лауреатами премії стали 40 наукових робіт в сферах інфраструктури, енергетики, оборони, сільського господарства, медицини, екології, кібербезпеки тощо.

Ми хочемо, щоб роботи переможців не загубилися в довгих ящиках столу і були впроваджені не тільки окремими українськими підприємствами, а максимально широко і комплексно – наскільки це можливо, – зазначив Зеленський.

Щоб це стало реальністю, на зустріч, крім вчених, були запрошені міністри і представники бізнесу, щоб всі змогли познайомитися один з одним і домовитися про співпрацю.

Це важливий крок, щоб відновити ефективну комунікацію і партнерство між наукою, владою і бізнесом. Я знаю, що ряд робіт вже зацікавив наші міністерства. Ми всі дуже сподіваємося, що це будуть дуже корисні дивіденди нашій державі і вам, шановні вчені, – зазначив президент.

Глава держави зазначив, що українці здійснили вагомий внесок в багато сфер – від підкорення космосу до ІТ-технологій, і сьогодні треба зробити все, щоб наші вчені змогли реалізувати себе не в Кремнієвій долині, а на рідній землі. Для цього потрібна підтримка і держави, і приватного сектора.

Це стосується фінансування, розвитку нових досліджень, маркетингу наукових ідей і впровадження цих ідей в життя. Ми повинні надати імпульс розвитку української науки. Відкрити Україні та світу наших нових Сікорських, Вернадських, наших Корольових, – бачить завдання держави Володимир Зеленський.

Ну а поки – від зірок у терні. Президент подякував колективу Національної бібліотеки України імені Вернадського за роботу і наголосив на доцільності проведення ремонту в її приміщенні.

Те, що я тут побачив, – це дійсно скарб, і я вдячний, що зберегли це все – куточок науки для українців. Але мені здається, що в першу чергу тут треба зробити ремонт, – сказав Зеленський.

Джерело: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *