В Україні створили прилад для вентиляції легенів, який допоможе врятувати хворих на коронавірус

На жаль, над Україною нависла реальна загроза епідемії, викликаною коронавірусом, а це значить, що найближчим часом для порятунку життів хворих країні можуть знадобитися 10-12 тисяч апаратів штучної вентиляції легенів, – говорить доцент Національного авіаційного університету Олексій Олефір. – Тому під керівництвом доцента нашого вузу Ганни Щегель ми оперативно створили власну модель такого апарату, серійне виробництво якого можна налагодити всього за дві-три тижні.

Прилад сконструйований за типом дихальних апаратів, якими користувалися льотчики бомбардувальної авіації часів Другої світової війни для польотів на великих висотах. Крім того, ми використовували наші новітні розробки – біологічно активні композиційні матеріали. У минулому році на одній з виставок в Києві ми продемонстрували апарат для обробки опікових ран в польових умовах «Мальфарка». Його створила на кафедрі механіки нашого університету група професора В’ячеслава Астаніна. Якщо коротко, то біологічно активний композит знезаражує повітря, яким обдуваются опікові рани. У нашому апараті штучної вентиляції знезаражене повітря подається в легені хворих. Ми назвали цю систему «Мальфарка-корона».

– Ви залучили до розробки цього апарату лікарів?

– Так. В нашій команді асистентка Національного медичного університету імені Богомольця Ольга Хомич. Система чітко розрахована на те, щоб подавати і відводити повітря під заданим тиском і в потрібному обсязі.

Ми запропонували висловити свою думку про нашу систему лікарям однієї з елітних клінік. Першою реакцією був скепсис. Однак через кілька годин лікарі нам подзвонили з проханням: «Дайте нам один-два ваших апарати». А на наступний ранок попросили вже п’ять штук. Але прилад існує поки що в єдиному екземплярі.

Є адміністративна проблема на шляху його серійного виробництва і використання – він не сертифікований. Оформлення всіх передбачених правилами паперів може розтягнутися на рік, а то й довше. У ситуації, що склалася з епідемією коронавірусу можливості чекати так довго немає. Тому потрібно дати нам можливість налагодити випуск цих апаратів без сертифікації.

Ми говоримо, що створили систему останнього шансу на порятунок життів. Вона максимально проста – нинішня модифікація неможливо автоматизована, її потрібно приводити в дію вручну. Але якщо потрібно врятувати рідну людину, ви будете сидіти біля нього і вручну вентилювати його легені за допомогою нашої системи.

– Скільки грошей знадобиться, щоб налагодити серійне виробництво?

– Нам потрібні не стільки фінанси, скільки виробничі потужності, оснащені обладнанням для лиття виробів з полімерів та виготовлення полімерних і гумових масок, апаратами для зварювання деталей з нержавіючої сталі, металообробними верстатами …

– Якою буде собівартість таких систем при їх масовому випуску?

– Від однієї до двох тисяч гривень за штуку. Згодом, коли дооснастити їх електродвигунами, різними датчиками, ціна збільшиться.

– У яку суму обійшлося створення установки?

– Ми не рахували. Все робилося за наші особисті кошти. Багато грошей не знадобилося, адже ми працювали безкоштовно. Наш колектив складається зі співробітників і студентів університету, а також учнів київської школи № 159 на чолі з вчителькою інформатики Валентиною Олефір.

На фото: У створенні системи штучної вентиляції легенів брали участь не тільки вчені, а й студенти НАУ з учнями київської школи № 159, які за вимогами карантину з їх згоди і при їх розумінні не були сфотографовані

Джерело: fakty.ua

1 коментар до “В Україні створили прилад для вентиляції легенів, який допоможе врятувати хворих на коронавірус

  1. Pingback: В Україні на 3D-принтері друкують коннектори для апаратів штучної вентиляції легень - Міжрегіональна мережа трансферу технологій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *