Стартап створив безконтактний дезінфектор. Креслення для 3D-друку виклали онлайн

Львівський стартап 3D Tech, який займається 3D-моделюванням і друком, розробив дизайн безконтактного дезинфектора. Можна обробляти руки, просто піднісши їх до пристрою, не торкаючись до нього.

Це не перший такий пристрій на ринку, але компанія продає його за собівартістю (583 грн, без наповнювача). Вона також виклала його креслення в онлайн, щоб надрукувати і зібрати такий же пристрій міг хто завгодно. Про це редакції AIN.UA розповів СEO компанії Павло Єсип.

За його словами, як тільки почався карантин, компанія вирішила встановити на виробництві дезінфектори для рук.

«Ми хотіли забезпечити чистоту рук на нашій 3D-фермі, але зіткнулися з проблемою, що дешевих безконтактних дезінфекторів немає, а дорогі по 4000 грн. ми не можемо собі дозволити», – говорить він.

Тому вирішили розробити і надрукувати на 3D-принтері свій власний дезінфектор. В результаті отримали пристрій, який обробляє руки безконтактно, і який можна багато разів заправляти будь-яким рідким розчином. Його корпус друкується з PLA і ПЕТ-пластика.

За словами Павла, проєкт вирішили робити opensource. Пристрій складається з підручних компонентів, які просто знайти, а роздрукувати його може будь-яка людина з мінімальними навичками роботи з 3D-принтером. Його креслення і список компонентів є на Thingiverse.

«Ми виклали у відкритий доступ файли для 3D-друку і список комплектуючих: хто завгодно в Україні може почати виготовляти такі ж дезінфектори і вдосконалювати нашу модель. Історія аналогічна тому, як в Чехії виготовляють захисні маски, а в Італії друкують клапани», – говорить він.

Джерело: ain.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *