Боротьба з коронавірусом: приватна українська компанія почала випуск пакетів для штучної вентиляції легень

Лікарі Харківської медичної академії виклали в соцмережах ідею пакета для вентиляції легень – альтернативи апарата ШВЛ, а приватна компанія з випуску побутових товарів її реалізувала буквально за один день.

Компанія Biosphere Corporation відгукнулася на пост харківських медиків, в якому ті показали ідею “замінника” дефіцитного апарата штучного дихання для менш складних випадків захворювання на коронавірус, і втілила її, почавши виробництво пакетів для штучної вентиляції легень киснем. Про це увечері в неділю, 5 квітня, повідомив засновник і керівник підприємства Андрій Здесенко у своєму Facebook.

Пацієнта не інтубують, вставляючи в трахею трубку для дихання і підключаючи до апарата штучної вентиляції легень, а надягають на голову пакет зі спеціального поліетилену з двома клапанами і затяжкою на горлі. Таким чином хворим із більш легким станом, але з утрудненим диханням забезпечать подачу кисню, а апарати штучного дихання залишатимуть для найтяжчих випадків.

Як повідомив Здесенко, про пристрій він дізнався з мережі Facebook вранці 27 березня, а вже ввечері перші зразки відправили до Харкова на випробування.

Около 9 утра в пятницу 27 марта я заканчивал утреннюю пробежку, когда меня тегнули в посте Елизавета Шилова – она искала…

Опубліковано Andrey Zdesenko Неділя, 5 квітня 2020 р.

Наразі компанія розробляє креслення для клапанів і шукає студії 3D-друку, які взялися би їх виготовляти.

Джерело: aspi.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *