Впровадження без відторгнень: як в Україні створюють сучасну медицину

Ми вже писали про те, що В Україні запровадили нову технологію для виробництва імплантів з титанових сплавів.

Віталій К., житель Харківської області став одним із перших пацієнтів, якого більше року тому прооперували з використанням імпланта з антибактеріальним покриттям. Грудна клітка у Віталія була пошкоджена метастазами, тому спеціально для нього інженери підприємства «Восток-Н» спроектували і виготовили на 3D-принтері імплант для заміщення дефекту грудної клітини.

«У мене просто боліло в грудях, була слабкість. У районній поліклініці діагностували банальну застуду, але лікування не допомагало. Брав знеболююче. Якби випадково не опинився в Інституті хірургії в Харкові – напевно вже і в живих б не було», – згадує початок своєї хвороби Віталій.

Діагноз звучав невтішно: новоутворення в правій нирці з метастазом в грудину. Стан Віталія погіршувався, раптово відкрилася кровотеча. Медики прийняли рішення робити подвійну операцію. У практиці Інституту загальної та невідкладної хірургії така операція проводилася вперше і тривала більше 5 годин.

Нові властивості імплантів рятують життя

«Восток-Н» почав виробляти імпланти для ортопедичних операцій з антибактеріальним покриттям за підтримки українського підприємця, засновника благодійного фонду «Ренесанс Медико» Володимира Манукяна.

«Наші українські фахівці можуть проектувати і виготовляти медичні апарати, які відповідають європейським вимогам, не поступаються їм за якістю і, при цьому, на порядок дешевше», – прокоментував бізнесмен Володимир Манукян.

Подібні антимікробні покриття незамінні в нейрохірургії, стоматології, травматології, кардіології. Для скріплення грудної клітини на сьогоднішній день – це єдиний гідний варіант, вважають фахівці. В першу чергу завдяки унікальному покриттю, яке сприяє швидкому загоєнню і відновленню.

Антимікробні властивості імплантів з титанових сплавів прискорюють процес одужання

За словами хірурга Василя Кріцака, лікуючого лікаря Віталія К., протимікробне покриття з кремнієм імпланта дозволило уникнути післяопераційних ускладнень і нагноєнь: «Больові відчуття також були мінімальними. Незважаючи на таку складну операцію, пацієнт провів у лікарні всього 12 діб».

Хірург Андрій Красноярузький розповів, що рішення довелося приймати швидко: «Пацієнту одночасно видаляли і нирку з пухлиною, і метастази в грудині. Через порушення цілісності грудного каркаса в післяопераційний період виникав ризик, що пацієнт не зможе дихати самостійно. Тому було прийнято рішення розробити і сформувати індивідуальний імплант для заміщення дефекту грудної клітини. Імплант зміг прижитися практично відразу».

Засновник благодійного фонду «Ренесанс Медико» Володимир Манукян переконаний, що українські медрозробки здатні впорається із запитом імплантології: «Кожен день десятки людей звертаються за допомогою, так як самі не в змозі впорається з дорогими операціями і лікуванням за кордоном. У нашій країні теж є можливості: медичні розробки, препарати, винаходи. Ми допомагаємо і надалі будемо підтримувати їх розвиток».

Запатентоване відкриття все ще не направили в масове виробництво. На жаль, державне фінансування обходить стороною сучасні ноу-хау. Тому українським вченим і пацієнтам залишається розраховувати лише на підтримку бізнесменів і благодійних фондів.

«Я навіть не очікував, що відійду від операції так швидко, – сказав Віталій К., – Больові відчуття були незначні, сили відновилися, відчував себе відмінно. Згадую тепер цей час, як страшний сон. І кожен день дякую хірургів і фахівців, і благодійників, які зробили мені нову грудну клітку. Дай Бог їм здоров’я!».

 

Джерело: fakty.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *