Мінціфри хоче перетворити українські бібліотеки в цифрові хаби, але заважає відсутність інтернету

Мінціфри всерйоз задумалося над тим, щоб перетворити всі українські бібліотеки в цифрові хаби з доступом до оптоволоконного інтернету. До оптики підключені тільки 954 бібліотеки з 16 038 від загальної кількості. Тобто 92% бібліотек не мають якісного інтернету, і це означає, що доступ до контенту в них суттєво обмежений, повідомили в прес-службі міністерства.

– В Україні налічується 16 тис. бібліотек. І саме вони можуть стати тим місцем, де українці зможуть опанувати цифрові навички, користуватися електронними послугами від держави або оплатити комуналку. Цифровим хабом бібліотека може стати тільки при наявності інтернету від 100 Мбіт / с, вільного доступу відвідувачів до WiFi, сучасних комп’ютерів. Саме за таких умов люди зможуть отримати якісний контент і повноцінно користуватися онлайн-сервісами, – відзначили в Мінціфрі.

При цьому, в Україні, до будь-якої технології підключені тільки 4662 бібліотек з 16038 – це 29%. Виняток – тільки Київ, де 90% бібліотек мають інтернет. Доступ до Wi-Fi мережі є у 3733 бібліотек. До оптики підключені тільки 954 бібліотеки із загальної кількості.

Що робиться для виправлення ситуації:

Підключення бібліотек до якісної інтернету увійде в Національний план розвитку ШСД (широкосмугового доступу до інтернет), який розробляє Мінціфри.

Мінціфри в травні підписала меморандум про співпрацю з Комітетом Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, Інтернет Асоціацією України та Громадською організацією “Всеукраїнська громадська організація Українська бібліотечна асоціація”. Учасники готові розглядати соціальні проєкти по підключенню бібліотек в невеликих населених пунктах.

Міністерство цифровий трансформації комп’ютеризують бібліотеки завдяки проєкту “Дія.Ціфрова освіта” за сприяння Української бібліотечної асоціації та допомоги соціально відповідального бізнесу. 5000 комп’ютерів вже передають бібліотекам.

ДОВІДКА “КП”:

Шірокополсний доступ до інтернет проводиться всередині будівлі (оптоволокно), і зовні (кручена пара). При цьому технологія підключення по кручений парі може дати роздачу інтернету до 100 Мбіт / с і швидкість інтернету буде ділиться між усіма підключеними користувачами, а при підключенні Wi-Fi, частину забере на себе роутер і розділить між усіма підключеними пристроями та швидкість впаде. Кручена пара не може передавати більше 100 Мбіт, а оптоволокно може передати і 1000, при цьому швидкість не буде ділиться на всіх абонентів і підключені пристрої.

Виділяють мобільний широкосмуговий доступ (мобільний ШСД) і фіксований широкосмуговий доступ. Фіксований ШСД будується на основі провідних з’єднань, в той час як мобільний ШСД включає в себе передачу даних по бездротових з’єднанннях.

Джерело: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *