Стали відомі переможці конкурсу Open Data Challenge 2020 року, які розділили 3,7 мільйона гривень

18 вересня під час фіналу національного конкурсу стартапів на основі відкритих даних Open Data Challenge були названі шість стартапів-переможців, які розділять призовий фонд в 3,7 млн гривень.

Як повідомляє 1991 Open Data Incubator, переможцями стали 5 проектів: UrbanData, FreelandUA, PravoSud, Deep Green Ukraine і «Приховані інтереси».


UrbanData

UrbanData — веб-сервіс, телеграм-бот і мобільний додаток для пошуку і аналітики даних в сфері містобудування (швидкий пошук документів, виявлення підозрілих і незаконних об’єктів).

Проєкт надає можливість зручного і швидкого пошуку за реєстрами ДАБІ та в державний земельний кадастр. Сервіс дозволяє отримати інформацію по будь-якому будівництві в Україні, а також виявляти незаконні забудови.

На карті в UrbanData відображається список Державного земельного кадастру, і в один клік можна отримати наступну інформацію про будь-якій ділянці по всій Україні:

  • Кадастровий номер;
  • Тип власності;
  • Цільове призначення;
  • Код (КЦПЗД);
  • Категорія земель;
  • Площа.

Проєкт отримав фінансування в розмірі 460 000 гривен.

FreelandUA

FreelandUA — це маркетплейс, який надає інформацію про земельні ділянки, сільськогосподарські угіддя і дає їх оцінку.

Ресурс збирає дані з реєстрів і пропонує перевірити, продати, купити, орендувати земельний наділ без заниження його реальної вартості і махінацій.

Платформа електронної комерції буде корисна власникам земельних ділянок, потенційним інвесторам, агрокомпаніям.

З призового фонду FreelandUA отримає 500 000 гривень на подальший розвиток.

PravoSud

PravoSud — інструмент для дослідження судової практики, швидкого пошуку нормативно-правових актів, аналізу практики суддів, а також моніторингу відкритих реєстрів на одній платформі.

Система дозволяє швидко знаходити потрібну судову практику, дізнатися статус документа, ознайомитися з історією справи відразу в картці документа або перейти на аналітичний блок по судді, який прийняв якесь рішення.

Команда розробників отримала додаткове фінансування в розмірі 840 000 гривен.

Deep Green Ukraine

Стартап розробляє технологію, яка буде автоматично виявляти незаконні лісові рубки за допомогою штучного інтелекту і відкритих даних.

Як повідомив член правління Мережі захисту інтересів «Антс» Остап Еднак, команда отримала 1,4 млн гривень із загального призового фонду в 3,7 млн гривень

«Ми спільно розробляємо систему, яка буде безкоштовні і платні супутникові знімки аналізувати за допомогою нейромережі їх на предмет рубки, і буде зіставляти дані на предмет наявності дозволу на рубку. Спеціальні експедиції і мережі активних громадян, а також самі лісники зможуть перевіряти факти вирубки і вчасно проводити розслідування», – розповів Еднак.

«Приховані інтереси»

«Приховані інтереси» — інструмент для виявлення конфлікту інтересів серед депутатів.

Засновниця проєкту Юлія Гречка особисто зіткнулася з депутатським лобіюванням інтересів. Рішення на користь власних компаній або підприємств сім’ї – поширена практика на всіх рівнях влади.

Виявлення таких випадків займає багато часу через те, що треба проаналізувати велику кількість документів. Проєкт «Приховані інтереси» буде містити найбільшу базу депутатів всієї країни, а також компаній, що належать депутатам, їхнім родичам або помічникам. Сайт та чат-бот допоможуть запобігти можливим корупційним схемам і притягнути порушників до відповідальності.

На розвиток проєкту Open Data Challenge виділив 500 000 гривень.


Open Data Challenge в Україні проводиться Міністерством цифровий трансформації з 2017 року в партнерстві з проєктом USAID / UK aid, TAPAS Project / Прозорість та підзвітність в держуправлінні і послуги, Фондом Східна Європа і 1991 Open Data Incubator.

Джерело: ain.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *