Створили унікальний сенсор, який можна друкувати на людській шкірі

Американські вчені розробили сенсор, який можна надрукувати безпосередньо на шкірі людини. Він допоможе відстежувати температуру тіла, а також рівень кисню в крові.

Щоб позбутися від сенсора, буде досить просто змити його гарячою водою, повідомляє New Atlas.

Вчені запевнили, що пристрій – абсолютно безпечний для організму. Це особливо важливо для людей з чутливою шкірою, зокрема – дітей і представників старшого покоління.

Сенсор – екологічний, він піддається переробці. Адже видалення не пошкоджує його. Пристрій може бути корисним і не буде додатковим тягарем для людей або довкілля, – підкреслив Хуан Чен, керівник дослідження.

Розробники продовжують роботу над удосконаленням пристрою. Вони мають намір в майбутньому використовувати його і для відстеження конкретних симптомів, наприклад – COVID-19.

Як працює сенсор

Для виготовлення пристрою вчені створили суміш, в яку входить полівініловий спирт і карбонат кальцію – вони є в шкаралупі курячих яєць, а також масках для очищення обличчя.

Суміш потрібно при кімнатній температурі нанести на тіло, вона згладжує шкіру. Далі – можна друкувати тонкий шар металевих візерунків, після чого треба підсушити його. При цьому, людина не буде відчувати болю.

Джерело: innovation.24tv.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *