Американський стартап проведе випробування надзвукового літака

Який може вдвічі скоротити час у дорозі.

Дні надзвукових подорожей стають реальністю, і попереду всіх стоять не гіганти на кшталт Airbus або Boeing, а невеликі стартапи, в тому числі одна авіаційна фірма з Колорадо, яка тільки що випустила літаючий прототип надзвукового авіалайнера. Про це повідомляє видання Business Insider, пише news.finance.ua.

Boom Supersonic був в авангарді перезапуску надзвукових комерційних польотів з власною розробкою Overture, реактивного літака типу Concorde, дебют якого намічений на 2025 рік. Літак вартістю $ 200 млн. в разі успіху може скоротити вдвічі час у дорозі і зробити будь-яку точку світу значно доступнішою.

Concorde був відомий тригодинним трансатлантичним перельотом між Східним узбережжям і Європою, що дозволяло мандрівникам поснідати в Нью-Йорку і пообідати в Парижі або поснідати в Лондоні і другий сніданок мати у Вашингтоні. Але на шляху між сучасними літаками і наступною надзвуковою ерою стоять тисячі годин льотних випробувань.

Boom завершив роботу над прототипом, який проведе льотні випробування і доведе, що його технологія придатна для широкомасштабних комерційних польотів. Однопілотний демонстратор, відомий як XB-1, підніметься в небо з наступного року і прокладе шлях для Overture.

Авіакомпанії вже проявили інтерес і бажання повернутися до надзвукових подорожей, оскільки Virgin Atlantic Airways і Japan Airlines є інвесторами в компанію, яка отримала 30 попередніх замовлень. Навіть ВПС США хочуть отримати потенційний надзвуковий літак Air Force One.

Джерело: hubs.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *